TECHNOLOGIE

V této sekci naleznete informace týkající se interieru, správného větrání bytových prostor, ochrany dřeva a údržby sádrokartonových konstrukcí.

Materiály – dřevo a sádrokarton

Dřevo je oblíbené, protože z něj vyzařuje teplo a znamená pro nás kus přírody v domě, je příjemně hřejivé, praktické a hospodárné . Přispívá k útulnosti obytného prostoru. Nezanedbatelnou předností je schopnost absorbovat a uvolňovat vzdušnou vlhkost, čímž udržují stabilní klima v interiéru a nedochází k elektrostatickým výbojům jak je známe ze syntetických materiálů. Protože dřevo má velmi dobré tepelně izolační vlastnosti, mezi všemi stavebními materiály téměř nejlépe akumuluje teplo a způsobem zcela jedinečným a pro zdraví velmi příznivým pracuje se vzdušnou vlhkostí.

Sádrokarton je ekologický materiál. Je lehký a velmi dobře zpracovatelný. Finálním výsledkem jsou stěny, příčky nebo prvky dotvářejíci interiér dle vašich přání, po vymalování k nerozeznání od zděných povrchů.Další výhodou je, že sádra reguluje vlhkost vzduchu v uzavřených prostorách, protože se skládá z mnoha malých pórů, které v případě potřeby přijímají vlhkost a při velkém suchu ji opět vracejí do místnosti. Výhodou sádrokartonových systémů ( Knauf, Rigips ) je úspora nákladů a času, minimální spotřeba vody, energie, minimální plošné nároky, nízká hmotnost, snadné vedení instalací uvnitř příček, rychlá montáž, dokonale hladký povrch. Další výhodou je nízké statické zatížení stávající stavby sádrokartonovou konstrukcí. Dle technologického předpisu je možné dosahovat požárních odolností v rozsahu 15 až 180 minut.

Věříte sádrokartonu? My rozhodně ano.